Tiskové zprávy

26.04.2023

Penzijní fondy opět nabírají na síle

Ty dynamické v prvním kvartále rostly přes 5 %, daří se ale i konzervativním.
29.07.2022

Penzijní společnosti nyní výhodně nakupují, aby účastníci v budoucnu profitovali. Špatná situace na trzích je příležitostí

První pololetí tohoto roku bylo ve znamení horší ekonomické situace, která zatím přetrvává. Postcovidové problémy následovala energetická krize, dvojciferná inflace a válka na Ukrajině. Protože jsou penzijní fondy s globální situací pevně spjaté, aktuálně vykazují pokles. Zároveň se ale nacházíme v období příležitostí k výhodnému nákupu akcií i bondů do penzijních portfolií. Situace se obrátí a cena nyní výhodně nakoupených investičních titulů stoupne. A účastníci penzijka budou z takového postupu výrazně profitovat.
27.06.2022

Vysoká inflace není důvod k rušení penzijka, převod na spořicí účet se ročně nevyplatí až o tisíce korun!

České soukromé spoření na penzi ve III. pilíři (doplňkové penzijní spoření a penzijní připojištění) v období prvního a části druhého kvartálu tohoto roku negativně ovlivnilo několik faktorů. Do postcovidové situace vstoupila energetická krize, dvojciferná inflace i válka na Ukrajině. Například převod prostředků na spořicí účet ale nedává dlouhodobě smysl. Kvůli současné situaci není třeba panikařit, penzijko je postavené na dlouhodobosti a s propady se umí vyrovnat.
20.01.2022

Dynamické penzijní fondy loni zhodnotily vklady účastníků v průměru o 17 %

V uplynulém roce byly všechny vyvážené i dynamické účastnické fondy doplňkového penzijního spoření ziskové. Vyvážené fondy v průměru zhodnotily vklady účastníkům o téměř 5 % a dynamické fondy dokonce o 17 %. S velkou rezervou tak překonaly loňskou inflaci, která v průměru dosáhla 3,8 %.
17.01.2020

Dynamické penzijní fondy lidem loni zhodnotily vklady skoro o 19 procent

V minulém roce byly všechny účastnické fondy doplňkového penzijního spoření ziskové, nejlépe vklady účastníkům zhodnotily dynamické fondy, a to v průměru o 18,9 %. Vyvážené fondy vynesly 10,7 %, povinné konzervativní fondy, které musí ze zákona investovat velmi konzervativně, pak 2,1 %.
23.10.2019

Prezentace z tiskové konference 25 let penzijka v ČR

Prezentace z tiskové konference 25 let penzijka v ČR, která se konala v pondělí 21. října 2019, je volně ke stažení.
29.05.2017

Prezentace z tiskové konference APS ČR

Prezentace z tiskové konference Asociace penzijních společností ČR, která se konala v úterý 23. května 2017, je volně ke stažení.
29.07.2016

Vyjádření Asociace penzijních společností ČR k údajnému vracení státních příspěvků při výplatě částečného odbytného u dětského doplňkového penzijního spoření

Vzhledem k několika mylným výstupům, které se v poslední době objevily v médiích, jsme se rozhodli uvést na pravou míru informace týkající se údajného vracení státních příspěvků při výplatě částečného odbytného u tzv. dětského penzijního spoření.