Aktuality

07.06.2024

O změně úložky svou penzijní společnost informujte!

Jak na změnu výše úložky? Zprávy v médiích se liší, návod naleznete zde.

Jak jsme informovali zde, od července nás čeká změna výše státního příspěvku.

Média již informují o tom, jak výši úložky přenastavit. Některá tvrdí, že změnu není nutné penzijní společnosti hlásit a že stačí začít posílat novou výši měsíční úložky. V takovém případě se ale může stát, že vaše penzijní společnost bude peníze nad rámec nasmlouvané sumy považovat za předplacení dalšího období a státní příspěvek vám u ministerstva financí bude moct vyžádat pouze k dosavadní výši úložky.

Jiná média naopak informovala o tom, že je nutné v penzijní společnosti podepsat novou smlouvu. Ani to není pravda, kvůli změně výše úložky svou smlouvu o penzijku nevypovídejte, přišli byste o již dosažené benefity.

Jak tedy na přenastavení měsíčních plateb na penzijko? Pokud budete od července posílat vyšší úložku, abyste dostali od státu státní příspěvek podle nových předpisů, svou penzijní společnost kontaktujte (mailem, telefonicky či v aplikaci) a o tom, kolik si budete od července na penzijko ukládat, ji informujte. V červenci a dalších měsících pak již odesílejte částku podle nově dohodnutého nastavení. Zvýšit si měsíční úložku je cesta k tomu, jak od státu nově čerpat vyšší podporu, a tedy jak se lépe s penzijkem zabezpečit na stáří.

další články